Ekonomi

Altının gram fiyatı 1.107 lira seviyesinden işlem görüyor.

Yeni güne sınırlı yükselişle başlayan altının gram fiyatı, saat 10.45’teki prestijle yüzde 0.18 artışla 1.107 liradan süreci görüyor. Birebir dakikalarda çeyrek altın 1.820 liradan, Cumhuriyet altını 7.360 liradan satılıyor. Dün günü 1.824 dolardan tamamlayan altının ons fiyatı şu sıralar 1.823 dolardan işlem görüyor.

ANALİSTLERİN GÜNDEMİ

Analistler, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz artırımlarına beklenenden daha uzun süre devam edebileceği endişelerinin küresel ölçekte dolara olan talebi artırdığını ve buna paralel olarak altın fiyatlarının baskılandığını bildirdi.

Para piyasalarındaki fiyatlamalarda Fed’in önümüzdeki ay 50 baz puan faiz artırabileceği beklentisi yüzde 28’e yükselirken, 25 baz puan faiz artırımı ihtimali yüzde 72 seviyesinde.

Bugün ABD’de bireysel tüketim harcamaları endeksi, yeni konut satışları ve Michigan Üniversitesi inanç endeksi bilgilerinin takip edileceğini belirten analistler, teknik olarak 1.820 doların takviye, 1.860 doların ise direnç konumunda olduğunu söylediler. altının ons fiyatındaki konumu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu