Haber

Başiskele Belediyesi’nden amatör spor kulüplerine malzeme desteği

Başiskele Belediyesi, ilçede sporFaaliyetlerini sürdüren 10 amatör spor kulübüne ekipman desteği sağlandı.

Başiskele Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Barbaros İlçe Meydanı’nda “Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Dağıtım Töreni” düzenlendi.

Programda konuşan Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, her zaman sporun ve sporcunun destekçisi olduklarını vurguladı.

Özlü şunları söyledi:

“Amatör spor kulüplerinin nasıl çalıştığını, ne tür zorluklarla karşılaştıklarını, gönüllülük bilinciyle nasıl özverili bir çaba ve gayret sergilediklerini yeterince biliyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da söylediği gibi geleceğin yarınlarda yükseleceğine inanıyoruz. gençlerimizin ellerinde tutuyor ve bu doğrultuda çaba ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz.Yaklaşık 4 yılda 15 binin üzerinde çocuk, kardeş ve çocuk spor okullarımızda farklı amatör branşlarda eğitim gördü.Sportif anlamda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Başiskele’mize başarılar diliyor, tüm kulüplerimize başarılar diliyorum.”

Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın da, “Başiskele ilçemizde hem kulüplerimizin kurulmasında hem de kulüplerimizin çoğalmasında gençlik gruplarımızın ve gençlerimizin artmasıyla birlikte spora üst düzeyde takviye yapılıyor.” söz konusu.

Konuşmaların ardından Kullar 1975 Spor, Yuvacık Spor, Başiskele Doğantepe Spor, Başiskele Damlar Spor, Kullar Spor, Anadolu 1071 Spor, Başiskele Birlik Spor, Başiskele Yeniköy Spor, sporcuların antrenman ve maçlarda kullanabilecekleri ekipmanların yer aldığı hediye kutuları dağıtıldı. Bahçecik Spor ve Başiskele Belediye Spor kulüpleri. .

Törene AK Parti Kocaeli Milletvekili Veysal Tipioğlu, AK Parti Başiskele İlçe Başkanı Mustafa Koral, MHP Başiskele İlçe Başkanı Şahin Kaya, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, spor kulübü başkanları ve sporcular katıldı.

???????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu