Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yerli ve milli yatırımlarımız devam edecek

İSTANBUL (İGFA) –Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası İnovalig Şampiyonlar Ödül Töreni’nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “20 yıl önce Savunma Sanayii’nde 56 firma varken bugün aynı alanda bin 600’ün üzerinde firmamız var” dedi.

Erdoğan, “Toplamda 248 milyon dolarlık savunma sanayii ihracatı yapabilecekken, inanıyorum ki bu yıl 4 milyar doları aşacağına inanıyorum” diyen Erdoğan, “Türkiye’yi dünya sıralamasında orta sıralara katana kadar çabalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz. ilk 10 ekonomi.” dedi.

Karadeniz’de 540 milyar metreküp doğal gazın keşfedilmesiyle yeni bir dönem başlattıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kimseye ihtiyaç duymadan arama faaliyetlerini kendimiz yürütüyoruz.” Erdoğan, önümüzdeki yıl yerli petrol üretimimizi günde 100 bin varile çıkarmayı planladıklarını kaydetti.

VİZONTELE MUHALEFETİNİ KENDİNE BIRAKTIM

Türkiye’nin ilk yerli ve milli elektrikli otomobili Togg ile milletimizin 60 yıllık bir hayalini gerçeğe dönüştürdüklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhuriyetimizin 99. yılı hediyesi olarak Togg’s tesisini Umarım birkaç ay sonra Togg Türkiye’nin gurur kaynağı olur.” “Yollarda da göreceğiz. “Devrim Arabaları”nı “Devrim Arabası” ile bloke edenlere “Devrim Arabaları”nı hediye ettik.

Türkiye’nin gelişmiş ülkeler dahil tüm dünyayı sarsan salgın sürecini güçlü altyapısı sayesinde en az hasarla atlattığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Batılı ülkeler bile kamu yatırımlarına ara verirken biz hepsine devam ettik. , mega projelerimiz dahil.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu