Haber

DÜĞÜNE GÜNLER ÖNCE KAHRAMANMARAŞ’TA DEPREMDE YAKALANAN ÇİFT, AMASYA’DA DÜNYA EVİNE GİRDİ

KAHRAMANMARAŞ’ta meydana gelen depremlerde evleri hasar gören akrabalarının yanında yaşamak için Amasya’ya gelen Ali Kara (27) ve Fatma Demir (24), düğünlerine sayılı günler kala burada dünya evine girdi.

Kahramanmaraş’ta düğünlerine sayılı günler kala depreme yakalanan Ali Kara ve Fatma Demir, evlerinin hasar görmesi nedeniyle yakınlarıyla Amasya’nın Suluova ilçesine yerleşti. Çiftin nikahını bugün Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok gerçekleştirdi.

Deprem nedeniyle üzgün olduğunu söyleyen Ali Kara, “Kahramanmaraş’ta yaşıyoruz. Deprem anında tek katlı müstakil evimizdeydik. Ailemizde can kaybı yok ama bizim ailemizde. arkadaşlar,akrabalar,arkadaşlar hayatını kaybetti.12 şubatta nikahımız vardı sarsıntıdan dolayı düğünümüz iptal oldu.Suluova’da ablam ve eniştem var.Onlarla buraya geldik. Düğünümüz burada” dedi.

Belediye Başkanı Fatih Üçok ise deprem bölgesinden ilçemize gelen kardeşlerimizin memnuniyetini yaşadık. Böyle hüzünlü günlerden sonra insanların özel anlarına şahit olmak ve evlilik akdini yapmak beni mutlu etti. Allah onlara, bize ve ülkemize bir daha bu tür acıları yaşatmasın, yolları açık olsun” ifadelerini kullandı.

haber-borcka.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu