Haber

İsrailli Bakan Biden’dan Gazze üzerindeki baskıdan vazgeçmesini istedi

İsrail’in aşırı sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir, ABD Başkanı Joe Biden’ın saldırı altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik Tel Aviv yönetimi üzerindeki baskıdan vazgeçmesi gerektiğini savundu.

Ben-Gvir, partisinin haftalık toplantısında Gazze Şeridi’ne yapılan baskınlar ve Biden yönetimiyle yaşanan gerilime ilişkin değerlendirmelerde bulundu. ABD yönetiminin kendileri için değerli olduğunu belirten Ben-Gvir, Tel Aviv’in Washington’la çalışma şeklini değiştirmesi gerektiğini söyledi.

Itamar Ben Gvir

BİDEN YÖNETİMİNE TEPKİ VERDİ

Biden yönetiminin karmaşık bir durumla karşı karşıya olduğunu iddia eden Ben-Gvir, “ABD bizim müttefikimiz, dostumuz ama Biden yönetimi, sonunda ‘Hamas’a gidecek’ yakıt ve insani malzeme getirmemiz için bize baskı yapmayı bırakmalı.” dedi. Koalisyonda bulunduğu Başbakan Binyamin Netanyahu’ya seslenen Ben-Gvir, “Başbakan (Netanyahu), bir yol ayrımında olduğunuzu biliyorum, bir seçim yapabilirsiniz, yapmalısınız” dedi. yorumunu yaptı.

Ben-Gvir, Netanyahu’nun Savaş Kabinesi üyesi Benny Gantz ve ana muhalefet lideri Yair Lapid yerine partisi Otzma Yehudit’in (Yahudi Gücü) yolunu seçeceğini umduğunu kaydetti.

Itamar Ben Gvir

TRUMP’IN AÇIKLAMASI DİKKAT ÇEKTİ

Dün Wall Street Journal gazetesine verdiği röportajda aşırı sağcı bakan, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın bu yılki seçimlerde yeniden başkan olması durumunda “İsrail’e Hamas’ı yok etme konusunda daha fazla özgürlük sağlayacağını” söyledi. Ben-Gvir, Biden yönetiminin İsrail’in savaş çabalarına zarar verdiğini belirterek, “Biden, İsrail’e tam destek vermek yerine, Hamas’ın eline geçen Gazze’ye yakıt ve insani yardım göndermekle meşgul. Trump iktidarda olsaydı, ABD’nin tutumu tamamen farklı olurdu.” .” ifadelerini kullandı.

haber-kale.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu