Haber

İsveçli müzisyen Yngwie Malmsteen hayranlarını depremzedelere yardım etmeye çağırdı

Elektro gitar virtüözü Yngwie Malmsteen, Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere yardım daveti yaptı.

İsveçli müzisyen, Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremin ardından Twitter, Instagram ve Facebook hesaplarından Türkiye ve Suriye halkına taziyelerini ileten ilk ünlüler arasında yer aldı.

Depremzedeler için uluslararası yardım çağrılarına kayıtsız kalmayan gitarist, Türk Kızılayı, Dostlar Derneği, İnsan Hak ve Özgürlükler (İHH) İnsani Yardım Vakfı gibi kuruluşların bağış kampanyalarını sosyal medya sayfalarına taşıdı.

April Malmsteen, Türkiye Başkonsolosluğu’nu ziyaret etti

Müzisyenin Türk eşi April (Ebru) Malmsteen de deprem sonrası Türkiye’de yürütülen arama kurtarma çalışmalarına ilişkin görüntüleri Twitter hesabından paylaştı.

Türkiye’nin New York Başkonsolosluğu’ndaki depremzedeler için bağış toplama faaliyetlerine katılan April Malmsteen, ziyaretinden görüntüler paylaşarak ABD’deki takipçilerini yardıma davet etti.

Müzik kariyerine 1984 yılında başlayan ve 20 stüdyo albümüne imza atan Yngwie Malmsteen, 2009 yılında Times dergisi tarafından yayınlanan “Tüm zamanların en iyi 11 elektro gitaristi” listesinde 9. sırada yer aldı.

Türk insanına olan sevgisini her fırsatta dile getiren ünlü gitarist, 2001 ve 2003 yıllarında İstanbul ve Ankara’da konserler verdi.

eleskirtajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu