Haber

Kastamonu’da Taksici Cinayetine Tepki Konvoyu

Kastamonu’da aracına yolcu olarak bindirdiği 2 genç tarafından bıçaklanarak öldürülen taksicinin iş arkadaşları, düzenledikleri konvoyla cinayete tepki gösterdi.

Kastamonu’da dün akşam meydana gelen olayda, taksi şoförü Nurettin Tığlıgil (55), yolcu olarak aracına binip taksi ücretini ödemeyen AA (16) ve BK (18) tarafından tekrar bıçaklanarak öldürüldü. Olaya tepki gösteren Tığlıgil’in çalışma arkadaşları kent merkezinde bir araya gelerek konvoy düzenledi. Araçların aynalarına siyah kurdele bağlayan taksiciler, taksici cinayetlerine dikkat çekti. Beyçelebi Mahallesi Çağlar Parkı önündeki meydana gelen taksiciler, Kuzeykent Mahallesi’ne kadar korna çalarak konvoyu izledi.

Bu olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz” dedi.

Taksiciler adına basın açıklaması yapan Kastamonu Şoförler ve Antrenörler Odası Başkanı Ahmet Sarıahmetoğlu, “Halkımızın dikkatini geçim derdine düşen ağabeyimizin katledilmesine çekmek amacıyla toplandık. bir taksi şoförü olarak tepkimizi göstermek ve bir taksi şoförü olarak tepkimizi göstermek için.Hayatını kaybeden Nurettin Tığlıgil kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum..Tüm esnaflarımıza başsağlığı,ailelerine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. sabah saatlerinde istasyonlarına gelip geçim parasını kazanmak ve onurlu bir şekilde çalışmak için gelen taksici kardeşlerimizin böyle bir olaya maruz kalması biz şoför esnafı olarak bizleri üzmüştür.Bu olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz. kolluk kuvvetlerimizle istişare ediyoruz burada taksicileri nasıl koruyacağımızı konuşuyoruz taksici olmak kolay değil kim olduklarını bilemezsiniz çarşıda uyuşturucu bağımlısı alkolik insanlar var . Bunları en aza indirmek ve korumak amacıyla tepki gösteriyoruz. Gece vardiyalarında ne gibi önlemler alınacağı masaya yatırılacak.” – KASTAMONU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu